Przycinanie Oxytree 2017

Mieliśmy przyjemność gościć na plantacji pana Marka w momencie pierwszego cięcia rocznych Oxytree. Przycinka drzew jest zabiegiem niezwykle ważnym, ponieważ stymuluje drzewa do szybszego wzrostu i wzmacnia ich system korzeniowy. Ponadto zwiększa szanse na lepsze przyrosty drzewa na objętość, co jest szczególnie ważne dla plantatorów uprawiających Oxytree z myślą o sprzedaży drewna.
Pan Marek, mieszkaniec Zblichy Starej, niewielkiej miejscowości na terenie północno-wschodniej Polski jest właścicielem plantacji Oxytree. Uprawą szybko rosnących drzew tlenowych zainteresował się rok temu – postanowił wykorzystać nieużytki nieopodal swojego domostwa, aby sprawdzić, jak Oxytree poradzi sobie na tego typu ziemiach.
W miarę upływu czasu i coraz lepszych wyników w prowadzeniu Oxytree, Pan Marek postanowił powiększyć swoją uprawę. Dziś jest właścicielem 1-hektarowej plantacji Oxytree. Co więcej, jako pierwszy rozpoczął uprawę tego typu drzew w swoim regionie.
Dzięki uprzejmości Pana Marka nagraliśmy video, w którym nie tylko pokazujemy piękną, roczną plantację Oxytree w północno-wschodniej części naszego kraju, ale również sposób, w jaki prawidłowo należy przycinać Oxytree.

 

 


.Jeśli powyższe informacje były przydatne dla Ciebie, kliknij „Lubie to!i Udostępnij!”