Oxytree to Eko Biznes

Ile można zarobić na 1 ha drzew Oxytree?

Nasza firma, tylko w zeszłym roku, sprzedała aż 160 tys. sadzonek. Choć niektóre z nich zdobyły serca miłośników ogrodnictwa, większość Oxytree trafiło na plantację. Tak się składa, że na terenie Polski jest już ponad 70 plantacji Oxytree! Chętnych na zakup sadzonek szybko rosnącego drzewa nie brakuje, tym bardziej, że nasza firma proponuje odkup pozyskanego z plantacji drewna. Wiele osób zastanawia się, jaki może mieć z tego zysk.

Odpowiadamy na jedno z najczęściej zadawanych pytań na przykładzie 1 ha plantacji drzew Oxytree.

 

Tak samo, jak w przypadku każdej inwestycji, pod uwagę należy wziąć koszty założenia plantacji. Oprócz badania gleby, powinniśmy zadbać o odpowiednie nawodnienie i ogrodzenie, aby prowadzenie plantacji przyniosło jak najlepsze efekty.
Średni roczny zysk z plantacji Oxytree, której powierzchnia wynosi 1 ha, już po 6 latach od posadzenia drzew przyniesie zysk oscylujący w granicach 13 tys. zł. Ponieważ Oxytree odrasta od ściętego pnia minimum 4 razy, zysk z pozyskanego drewna jest wielokrotny i w kolejnych cyklach może dochodzić nawet do 20 tys. zł rocznie! Wszystko dzięki temu, że nie trzeba ponosić kosztów związanych z zakupem sadzonek i zakładaniem plantacji w kolejnych latach, a zbiory drewna realizowane są co 4 lata.
      Co będzie działo się z drewnem po wycince? To właściciele plantatorzy Oxytree o tym decydują. Nasza firma gwarantuje ich odkup.
Pozyskane z Oxytree drewno stanowi pełnowartościowy surowiec, wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu, przede wszystkim w budownictwie i meblarstwie. Oxytree posiada wysoką wartość opałową – z jednego drzewa uzyskać można ok. 0,5 m3 drewna pierwszej jakości i ok. 1,2 m3 drewna opałowego. Bogate w białko i azot liście Oxytree doskonale nadają się na pasze i do nawożenia, stanowią również naturalną biomasę. Dodatkowo z 1 ha plantacji Oxytree uzyskać możemy do 700 kg aromatycznego, jasnego miodu.
Inwestycja w szybko rosnące drzewa to nie tylko zysk finansowy, ale i zróżnicowanie biznesu rolnego.


.Jeśli powyższe informacje były przydatne dla Ciebie, kliknij „Lubie to!i Udostępnij!”